SATIŞ ve ÖDEME ŞARTLARI


Şirketimize yazılı sipariş verildiği andan itibaren müşteri aşağıda yazılı maddeleri aynen kabul etmiş sayılır. Sözlü görüşmelerde yapılan anlaşmalar yazılı teyid edildiği takdirde geçerlilik kazanır.

GEÇERLİLİK SÜRESİ

Firmamız www.bimel.com.tr sayfasında yer alan ürünlerin ya da hizmetlerin içerik ve fiyat bilgilerini önceden bildirmeden değiştirme ve kaldırma hakkına sahiptir.

FİYATLAR

Satışlarımız peşin ödeme esasına göre düzenlenmiştir. Web sayfamızda yer alan ''$" işareti olan ürünlerin fiyatı ABD Doları, "€" işareti olanların fiyatı Euro ve ''TL'' işareti olan ürünlerin fiyatı Yeni Türk Lirası cinsindendir. Web sayfamızda yer alan fiyatlara KDV (%18) oranı eklenmemiştir. Fiyatlara KDV ayrıca ilave edilecektir.

KUR

Döviz cinsinden belirtilen fiyatların TL karşılıkları; sipariş veya fatura tarihindeki serbest piyasa döviz satış kuru esas alınarak hesaplanır.

ÖDEME

Ödemeler banka havalesiyle veya mal tesliminde nakit ya da çekle yapılır. Müşterinin ciro veya keşide ettiği çeklerin karşılıksız çıkması halinde, keşide tarihi ile ödendiği tarih arasında geçen zaman için aylık % 5 gecikme faizi uygulanır.

SİPARİŞ ve TESLİMAT KOŞULLARI

Kataloğumuzdan almak istediğiniz ürünler için ürünlerin yanlarında yazılı olan sipariş kodlarını kataloğun arka sayfasında yer alan ''Bayi Sipariş Formu'na'' yazarak faks veya posta ile tarafımıza ulaştırabilir ya da web sitemizde yer alan interaktif Soru Öneri formu kanalıyla siparişinizi müşteri temsilcilerimize bildirebilirsiniz. Malzemelerin teslimat yeri, şirketimiz adresidir. Kargo veya kurye ile gönderilen ürünlerin nakliye masrafları ve sigorta ettirilmesi müşteri yükümlülüğündedir.

ÜRÜN GARANTİ KOŞULLARI

'Bimel' çatısı altında satışa sunulan tüm ürünler taşıdıkları markanın garantisi altındadır. Firmamızdan satın aldığımız ürünler, fatura tarihinden itibaren 2 yıl garantilidir.

- Tozlu, nemli ortamlarda çalıştırılmış,
- Elektrik arızalarında kaynaklanan nedenlerden bozulmuş,
- Garanti etiketleri yırtılmış,
- Fiziksel olarak zorlanmış,
- Pinleri, PCB kartları, konnektörleri hasarlı,
- Başka ürüne ait BIOS güncellemesi yüklenmiş,
- Kurcalanmış, tamir edilmeye çalışılmış,
- Kılavuzlarda belirtilen kullanım şartlarına uyulmadan kullanılmış,
ürünler garanti kapsamı dışındadır.

ÜRÜN İADE/DEĞİŞİM KOŞULLARI

- Bimel tarafından bayiye yanlış teslim edilmiş,
- İlk kullanım sırasında arızalı olduğu Bimel Teknik Servis tarafından onaylanmış,
- Üretici firma tarafından yayınlanmış spesifikasyonlara uymayan ürünler geri alınır.

Satın aldığınız ürünleri Bimel faturasını ibraz etmek şartı ile 10 gün içinde iade edebilir veya değiştirebilirsiniz.

İade veya değişim talebinizin geçerli olabilmesi için eğer ürün ambalajsız satılıyorsa yıpratılmamış; eğer ambalajlı satılıyorsa orijinal ambalajı içinde olmalıdır. İade sırasında ambalajı, dokümanları ve/veya standart aksesuarları eksik ya da hasarlı olduğu tespit edilen ürünlerin iadesi kabul edilmez. (Yarı iletken ürünlerin iadesi mümkün değildir.)

Garanti kapsamındaki bir ürünün arızalı olduğu ve arızasının Bimel teknik servisi tarafından giderilemeyeceği tespit edilirse muadil bir ürünle değiştirilir. Değiştirilecek ürün Bimel stoklarında mevcut değilse, ürünün fatura miktarı müşteriye geri ödenir. Firmalar tarafından iade edilen ürünler ancak iade faturası ile geri alınır. Kargo aracılığıyla gönderilen iadeli malların kargo bedeli müşteri tarafından ödenir. Bimel tarafından kargo ile müşteriye hatalı gönderilen ürünlerin iade edilmesi halinde kargo bedeli Bimel tarafından ödenir.