Haber: SunExpress Operasyonel Süreçlerini Video Konferans Sistemi Üzerinden Yönetiyor

Tüm haberlere geri dön...

Kategori: Projeler : 20.06.2017

 

Türk-Alman (Türk Hava Yolları ve Lufthansa) ortaklığıyla kurulan SunExpress Havayolu Şirketi, Türkiye genelindeki ve Almanya'daki ofisi arasında video (görüntülü) ve tele (görüntüsüz, sesle) konferans sistemiyle haberleşiyor. Toplantıları, kurum içi eğitimleri, operasyonel süreçleri şirket network’ü üzerinden video ve tele konferans sistemiyle yürütüyor.

Proje kapsamında, konferans ve toplantı odalarında, apronlarda kurum çalışanlarına direkt hitap edilmesini sağlayan video konferans sisteminin mimarisinde kesintisiz haberleşebilen ve yedekli çalışabilen bir sistemin hayata geçirilmesine özen gösterildi. Olası bir durumda merkezde sistem çöktüğünde sistemi çalıştırabilen yedek bir lokasyonun devreye girmesi sağlandı.

Kullanıcıların özel bir uygulamayla kendilerine network üzerinden davet link'i gönderilerek konferansa web kamerasıyla dahil olması sağlandı.

Projelendirmesinde ve kurulumunda Bimel'den destek alan SunExpress'in kabinet sistemleri için iyileştirmeler yapıldı. Yönetimi ve teknik müdaheleleri kolaylaştırmak ve süratli şekilde operasyonel süreçleri network üzerinden yürütebilmek amacıyla kabinet sistemleri Bimel tarafından düzenlendi.

Tüm haberlere geri dön...