Haber: Esri Türkiye Network, Access Point ve File Server Sistemi Projesi

Tüm haberlere geri dön...

Kategori: Projeler : 01.09.2015

Haritacılık konusunda dünya devi olan Esri Türkiye firmasının Ankara Bilkent Teknokent’te bulunan  Türkiye ofisi network sistemleri konusunda Bimel’i tercih etti.
Esri Türkiye’nin geçmişte Bilkent Teknokent’teki ofislerinin network kablolamasını kuran Bimel, kullanıcı sayısının artmasıyla Esri Türkiye ofisinin mevcut alt yapısını düzenleyerek ihtiyaç duyulan yeni hatları kullanıcıya sundu.  Sistem revizyonu, veri trafiği ve  internet çıkış trafiğinin artması ihtimali doğrultusunda gerçekleştirildi.
Kablosuz network altyapısında da yatırım yapan firma, akıllı anten teknolojisine sahip Access Point’leri üreten Amerikan Ruckus Wireless firmasının 802.11ac özelliğine sahip (2,4 & 5 GHz (450+1300 Mbps), 3x3:3 MIMO anten ve 500 kullanıcı destekli) Access Point cihazlarını tercih etti. Ürün konumlandırması ve projelendirmesi Bimel teknik ekibi tarafından yapılan projede kullanıcılar kablosuz ağdan da istifade edebilecekler.
Firmanın ihtiyaçları doğrultusunda network sistemine Bimel’in temsilciliğini yaptığı Netgear markasına ait file server entegre edildi. İlave olarak birden çok toplantı salonu ve yönetici ofislerinde görüntüleme sistemlerinin çalışabilmesi için kablolama altyapısı kuruldu ve sistem devreye alındı.

 

Bimel tarafından gerçekleştirilen altyapı projesi kapsamında sağlanan hizmetler oldukça tatmin ediciydi. Ayrıca, Bimel yetkililerinin sergiledikleri tutumun profesyonelce olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Bu noktada eklenmesi gereken diğer bir artı ise kendileri tarafından paylaşılan yönlendirmelerin dürüstçe ve müşteri odaklı olmasıdır. Umarız Bimel Ailesi ile ileride tekrar çalışma fırsatını bulabiliriz!

Esri Türkiye Ailesi  

Tüm haberlere geri dön...